46. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku 2022

W sobotę 18 lutego w restauracji „Na Wzgórzu” odbył się Bal Sportowca, na którym nastąpiło ogłoszenie wyników w 46. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Działdowa i Sportowy Talent roku 2022.
Talentem Sportowym Roku 2022 została Maria Cytlał, jedna z najlepszych lekkoatletek w Polsce. Dodatkowo Marysia nagrodę otrzymała z rąk Romana Dawidowskiego, prezesa Działdowskiej Agencji Rozwoju S.A. i Edwarda Menderskiego, który wręczył ją w imieniu syna Marcina (Future Solar Fotowoltaika i Pompy Cieplne). Na drugim miejscu uplasowała się tenisistka stołowa Natalia Brzezińska, a na trzecim Michał Lipowski, tenisista Dekorglassu. Na czwartym miejscu, wielki talent lekkoatletyczny Wiktor Anuszewski, piąte miejsce zajął również zawodnik lekkiej atletyki Grzegorz Duchna.
Natomiast Sportowcem Roku, wybranym przez kapitułę 40 osobową – grupę fachowców, specjalistów, trenerów, działaczy, prezesów, bezapelacyjnie został tenisista stołowy Jakub Dyjas. Nasza lekkoatletka Martyna Konarzewska zajęła drugie miejsce, na trzecim miejscu uplasował się tenisista Patryk Lewandowski, na czwartym piłkarz, Oskar Pieckowski, a na piątym biegacz przez płotki, Wojtek Wasielewski.
Wybieraliśmy również na Facebook’u Najpopularniejszego Sportowca Działdowa 2022 roku. Tu zdecydowanie wygrał Zbigniew Bartkowski, który otrzymał 1048 głosów. Razem, internauci oddali 4805 głosów. Plebiscyt cieszył się naprawdę wielkim zainteresowaniem.

Galeria:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *