Ferie zimowe 2022 na sportowo z MOSiR-em

 

 

Ferie zimowe dla uczniów to czas zasłużonego odpoczynku. My jednak zachęcaliśmy aby  zimowe ferie w Działdowie spędzić na sportowo. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie przegotował dla młodzieży szereg zajęć sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia odbywały  się pod czujnym okiem instruktora lekkiej atletyki Pana Jacka Cytlał 

Codziennie w godzinach od 10 do 13 na obiektach MOSiR oraz hali ZPO nr 2 organizowane były zajęcia kształtujące sprawność fizyczną młodzieży. Podczas treningów uczestnicy rozwijali swoje umiejętności z zakresu różnych dziedzin sportu. Prowadzone były zajęcia na stadionie, siłowni, lodowisku miejskim oraz hali sportowej.

Zajęcia na stadionie oraz hali sportowej były to przede wszystkim zajęcia z zakresu lekkiej atletyki. Dzieci miały okazję poznania tajników tej dyscypliny.

Uczestnikami byli zawodnicy lokalnego klubu orz inne dzieci które może w przyszłości dzięki tym zajęciom postanowią spróbować swoich sił w tej lub innej dyscyplinie.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu odbywające się na stadionie były znakomita okazją do zapoznania się przez dzieci z tajnikami treningu lekkoatletycznego, była to tez okazja do podpatrzenia jak to robią doświadczeni już zawodnicy.

Natomiast zajęcia lekkoatletyczne na hali dawały możliwość  sprawdzenia się w trzech konkurencjach:

– bieg sprinterski,

– bieg na trzy okrążenia

– rzut piłka lekarską

Jazda na łyżwach jest jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych w czasie zimy, ferie zimowe to doskonały czas, aby udoskonalić swoje umiejętności na ślizgawce lub rozpocząć przygodę z tą dyscypliną.

W okresie ferii obowiązywał 50% zniżka dla wszystkich dzieci korzystających  z lodowiska, w tym czasie z lodowiska skorzystało 2311 dzieci.

Zakończenie ferii odbyło się 3 lutego właśnie na lodowisku. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zawodach przygotowanych przez MOSiR i sprawdzić swoje umiejętności jazdy na łyżach w dwóch konkurencjach: jazda slalomem na czas oraz przejazd jednego okrążenia również na czas. Nie liczyła się wygrana tylko dobra zabawa. Po wszystkim dzieci mogły zjeść ciepły posiłek oraz otrzymały coś słodkiego w nagrodę za włożony wysiłek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *