FERIE ZIMOWE 2024 NA SPORTOWO Z MOSiR

 

 Ferie zimowe za nami, w naszym województwie ferie trwały od 22 stycznia do 2 lutego 2024 roku. W tym czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie przygotował dla dzieci różne sportowe atrakcje.

Aby ograniczyć „nudny” czas wypoczynku podczas ferii zimowych w domu, najczęściej przed telewizorem lub komputerem,  zaproponowano uczniom dobrą i bezpieczną zabawę. Odbywały się miedzy innymi kształtujące sprawność fizyczną zajęcia sportowe na hali oraz nauka jazdy na łyżwach.

Harmonogram zajęć przedstawiał się następująco:

PIERWSZY TYDZIEŃ:

22 stycznia – 26 stycznia (poniedziałek – piątek)

– zajęcia sportowe na sali,  (sala ul. Grunwaldzka), godz. 10:00-12:00

22 stycznia – 26 stycznia (poniedziałek – piątek)

– nauka jazdy na łyżwach , (lodowisko,)  godz. 10:00-12:00

DRUGI TYDZIEŃ:

29 stycznia – 2 lutego (poniedziałek – piątek)

– zajęcia sportowe na sali,  (sala ul. Grunwaldzka), godz. 10:00-12:00

29 stycznia – 2 lutego (poniedziałek – piątek)

– nauka jazdy na łyżwach , (lodowisko,)  godz. 12:00-14:00

Zajęcia sportowe moją świetny wpływ na rozwój dzieci:

▪ uczyły umiejętności właściwej organizacji czasu wolnego,

▪ pokazywały rolę ruchu i czynnego wypoczynku w zachowaniu zdrowia  fizycznego  i psychicznego,

▪ rozwijały umiejętności porozumiewania się w grupach rówieśniczych,

▪ wyrabiały postawy wytrwałości w działaniu i dążeniu do celu.

Na hali sportowej były to przede wszystkim zajęcia z zakresu lekkiej atletyki. Dzieci miały okazję do poznania tajników tej dyscypliny, była to też możliwość do podpatrzenia jak trenują doświadczeni już zawodnicy. Po głównej części zajęć, dzieci rozgrywały pojedynki w koszykówkę, piłkę nożną czy hokeja. W trakcie trwania zajęć dzieci świetni się bawiły i chętnie przychodziły na kolejne. Frekwencja dopisywała codziennie, średnio w zajęciach uczestniczyło ponad 20 osób. Treningi prowadzili Jacek Cytlał i Martyna Konarzewska.

Jak zima to i sporty zimowe, dlatego na działdowskim lodowisku zorganizowano naukę jazdy na lodzie. Jazda na łyżwach jest jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych w czasie zimy, ferie zimowe to doskonały czas, aby udoskonalić swoje umiejętności lub rozpocząć przygodę z tą dyscypliną. Po raz pierwszy zajęcia prowadzone były przez instruktor jazdy na łyżwach panią Aleksandrę Wiechę. Dzieci uczyły się od samego początku, a te już jeżdżące też mogły coś podpatrzeć. Dzieci były zadowolone i entuzjastycznie podchodziły do zajęć. Frekwencją przeszła najśmielsze oczekiwania, chętnych do nauki  buło bardzo dużo, średnio było to 50 osób dziennie. Pokazało to że w naszym mieście jest potrzeba nauki jazdy.

Zajęcia na hali oraz lodowisku były nieodpłatne. Jednie, dzieci które nie miały swoich łyżew musiały zapłacić symboliczne 3 zł za wypożyczenie sprzętu.

 

W okresie ferii obowiązywała też 50% zniżka dla wszystkich dzieci korzystających               z lodowiska, w tym czasie z lodowiska skorzystało 2166  dzieci.

Celem imprez było wypełnienie wolnego czasu dzieciom spędzającym ferie w domu. W ciągu dwóch tygodni ferii zimowych odbyło się 20 treningów i zajęć sportowych. Każdego dnia na zajęciach uczestniczyło ok. 70 dzieciaków.

 

GALERIA:

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *